אורטל שמלץ ניהול ידע

Font Size

SCREEN

Profile

שנה גודל טקסט
שנה ניגודיות
   
מעברים כרמל-מנשה
מ.א. מנשה - מ.א. חוף הכרמל


Font Size

SCREEN

Profile

Cpanel
ראשון, 17 אפריל 2016 00:00

תעסוקטיף

By 
Rate this item
(0 votes)

תעסוקטיף, מיסודו של הרב יוסף צבי רימון, נוסדה בשנת 2005 במטרה לסייע לאנשי גוש קטיף וצפון השומרון בתקופה שלאחר ההתנתקות בתחומי התעסוקה. תעסוקטיף, שמה לה למטרה להבטיח את יכולתם של תושבי הגוש להתפרנס בכבוד, לפעול ליצירת מעגלי תעסוקה ובתוך כך, להבנות מחדש את הקהילה. תעסוקטיף נבחרה ע"י המדינה להיות הגוף המוביל את הטיפול בתעסוקת מפוני גוש קטיף.

במהלך השנים פיתחה העמותה מספר תוכניות שמטרתן להעניק לתושבים את הכלים על מנת שיוכלו להגשים מטרה זו- ייעוץ תעסוקתי,קורסים להסבה מקצועית/מסלולים אקדמאים, הקמה/הרחבה של עסקים ותכנית מתנדבים.

ניהול הידע
לאחר 10 שנות פעילות הוחלט לבצע בעמותה תהליך תיעוד ולמידה של שיטות הפעולה ומידת האפקטיביות שלהם, כחלק מסיום תפקידה של מנהלת תנופה. במסגרת המיפוי שמנו דגש על מאפייני הסביבה החברתית והכלכלית בתוכה נוצרה ופעלה העמותה ערב הקמתה, יחס המפונים למדינה ובאי כוחה ומיקומה של תעסוקטיף כגורם מתווך, תפיסות ותורות העבודה, בחינת המודלים המקצועיים, יחסי עמותה-מדינה ועוד. המיפוי בוצע באמצעות ראיונות עומק עם בעלי תפקידים ומקבלי שרות לאורך השנים. התוצר הסופי היה מסמך אשר מתעד את המורשת הארגונית לצד דיון מעמיק בסוגיות המקצועיות בהתמודדות התעסוקתית של אוכלוסייה אשר נכפה עליה לעקור מביתה.

Read 560 times Last modified on שני, 30 מאי 2016 05:04
עוד בקטגוריה זו: « מנהיגות אזרחית צים »

כתוב תגובה

נא לוודא שכל שדות החובה * מלאים, קוד HTML אינו מורשה מסיבות אבטחה